Tarnybinis etiketas ir protokolas/tarpkultūrinis etiketas

Seminaro tikslas: supažindinti su šiuolaikiniais tarnybinio etiketo principais, jų taikymu kasdieniniame darbe, etiketo ir protokolo svarba kuriant ir palaikant dalykinius ryšius, išanalizuoti tarpkultūrinio bendravimo specifiką.

Dalyviai išmoks: profesionaliai taikyti profesinės etikos principus darbe; sudaryti profesionalų įspūdį dalykinio susitikimo metu (sveikinimasis, bendravimas, apranga); pakviesti, sutikti, priimti svečius ir dalykiškai bendrauti oficialių susitikimų metu; efektyviai valdant sudėtingas situacijas bendrauti tarpusavyje, su klientais ir dalykiniais partneriais, pagerinti savo ir įmonės įvaizdį.

Seminaro aktualumas

1

Sužinosite, kaip sudaryti profesionalų įvaizdį susitikimo metu (apranga, pasisveikinimas, bendravimas). 

2

Išmanysite dalykinį bendravimą oficialių ir neoficialių susitikimų metu.

3

Sužinosite, kūno kalbos svarbą dalykiniam įvaizdžiui. 

 • Tarnybinis etiketas, jo ištakos ir reikšmė: Profesionalumo samprata ir raiška profesinio etiketo kontekste. Etiketas įvairiose kultūrose, jo reikšmė komunikacijos sėkmei. Etiketo reikšmė asmeniniam ir organizacijos įvaizdžiui. Viešojo sektoriaus specifika taikant etiketo žinias dalykiniame bendravime.
 • Susitikimų protokolas: Pirmas įspūdis ir jo svarba dalykiniame bendravime: susipažinimas, prisistatymas, supažindinimas. Efektyvus pasisveikinimas, rankos paspaudimas, kreipinio forma. Kas, kam ir kaip tiesia ranką? Praktinė užduotis. Vizitinės kortelės ir jų keitimosi etiketas. Praktinė užduotis. Kūno kalbos svarba Jūsų įvaizdžiui. Tinkami gestai – kaip sudaryti profesionalaus žmogaus įspūdį ir kaip suprasti pašnekovo neverbalinę kalbą? Pasitikinti kūno kalba bendravimo metu.
 • Dalykinis įvaizdis: Dalykinės aprangos reikšmė profesionaliam įvaizdžiui: kokią informaciją siunčiame savo išvaizda? Protokoliniai aprangos reikalavimai įstaigoje ir oficialių renginių metu. Praktinė užduotis.Penktadieninė apranga darbe, apranga konferencijų, seminarų, dalykinių vizitų metu.
 • Dalykinis bendravimas oficialių ir neoficialių susitikimų metu: Oficialūs ir neoficialūs kvietimai (praktinė užduotis: oficialaus kvietimo rašymas). Svečių sutikimas ir priėmimas. Svečių susodinimas: kur garbingiausia vieta? Kas ir kaip siūlo kavos, kaip ją patiekti ir kitos svečių vaišinimo subtilybės. Etiketas stresinėse situacijose: ką daryti kai mus kaltina, įžeidžia?
 • Bendrieji bendravimo telefonu aspektai etiketo požiūriu: Laikas, atsiliepimo būdas. Telefoninis pokalbis prie svečių. Kalbėjimo technika: klientų klausymas, sudėtingų situacijų valdymas. Ką daryti kai mus kaltina? Kaip įveikti prieštaravimus. Praktinė užduotis
 • Diskusija, atsakymai į dalyvių klausimu.

Metodai: Teorinė medžiaga, inscenizavimo pratimai, situacijų analizė, diskusija, įgūdžių formavimo pratimas. Seminaro metu daug dėmesio skiriama psichologiniams etiketo aspektams, etologiniam elgsenos aiškinimui ir jos pagrindimui, istorinėms elgsenos ištakoms, etiketo įvairiose šalyse pavyzdžiams, praktinių situacijų analizei.

Sertifikacija

2011 12 12 pagal Vidaus reikalų ministro 2011 m. gruodžio 12 d. įsakymą Nr. 1V-907 dėl Vidaus reikalų ministro 2010 m. balandžio 09 d. įsakymo Nr. IV-219 “Dėl valstybės tarnautojų kvalifikacijos tobulinimo įstaigų sąrašo tvirtinimo” papildymo VšĮ “Ekodiena” įtraukta į Valstybės tarnautojų  kvalifikacijos tobulinimo įstaigų sąrašą.

Supremus.Lt yra VšĮ “Ekodiena” įsteigtas mokymų centras.

Ištraukos iš seminarų

Kam bus naudinga?

 • Asmenims, kurie nuolat dalyvauja dalykiniuose susitikimuose;
 • Norintiems gerinti savo dalykinį įvaizdį ir turėti tam tinkamas priemones;
 • Ieškantiems naujos darbo pozicijos ar norintiems kilti karjeros laiptais.

Kam geriau neatvykti?

 • Tiems, kurie mano, kad tokias niekais užsiiminėja tik prezidentai ir karaliai 🙂
 • Gyvenantiems oloje ir nežadantiems su niekuo ir niekada bendrauti 🙂
 • Tiems, kuriems etiketo vadovėlis – kasdieninis palydovas.

Seminaro Lektoriai

Živilė Sederevičiūtė-Pačiauskienė
Verslo etiketas, vadovų mokymas, dalykinė komunikacija

Atsiliepimai apie seminarus

meske

Esame labai dėkingi “Supremus.Lt” kolektyvui už suorganizuotą vidinį seminarą kūrybinio ugdymo tema. Kolektyvas ne tik puikiai praleido laiką, bet ir įgavo praktinių žinių. Kolegos gavo puikią galimybę geriau pažinti vienas kitą, pamatyti iš kitos pusės ir geriau suprasti. Programa buvo labai gerai pritaikyta įmonės poreikiams.

Tadas Straševičius
CTO, Facemeeting.com
Simona

Dalyvavau Supremus mokymų centro organizuotame seminare “Metinis pokalbis: veiklos sėkmė ir efektyvumo skatinimas”. Seminaro lektorė puikiai savo darbą išmanantis žmogus, kuris sugeba “uždegti”diskusijas. Gavau daug naudingos ir svarbios informacijos, ypač patiko, kad buvo atsižvelgiama į kiekvieno dalyvio darbo pobūdį pritaikant jam situaciją. Praktinių ir teorinių žinių pateikimas buvo labai suderintas. Labai Jums AČIŪ!!!

Simona Ruželytė-Zubienė
Diana

Patys geriausi atsiliepimai po suorganizuoto vidinio seminaro apie konfliktų sprendimą komandoje. Ne tik išsiaiškinome kylančių nesusipratimų tarp kolegų priežastis, bet ir bendromis jėgomis susikūrėme „anti-konfliktinį“ modelį. Didelio pliuso susilaukė seminaro dalis, kurioje buvo filmuojamos situacijos ir peržiūros metu atliekama situacijų analizė. Buvo ir smagu, ir naudinga. Ačiū nuo visos mūsų komandos!

Diana Veiverienė
Direktorė, UAB „Tomarina“

Kainoraštis

Pavadinimas
Tarnybinis etiketas ir protokolas/tarpkultūrinis etiketas 115 Eur

PVM netaikomas pagal Lietuvos Respublikos Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo 22 straipsnį.

Seminaro informacija

Data: grupė renkama, data derinama

Vieta: viešbučio “Green Vilnius hotel” konferencijų salė, Pilaitės pr. 20, Vilnius

Panašūs seminarai

  Tobulėk drauge! Registruokis su draugais/kolegomis ir kiekvienas gaukite po 10 eurų nuolaidą!

  Vardas:

  El.Paštas:

  Tel. nr.:

  Tekstas:

  Registracija

   El. Paštas:

   Vardas:

   Pavardė:

   Tel. nr.:

   Jei mokėtojas įmonė/įstaiga, duomenis papildomai užpildykite ir čia:

   Įmonė/Įstaiga:

   Įmonės kodas:

   PVM kodas:

   Registruojami dalyviai:
   Įrašykite žmonių, kuriuos registruojate vardus, pavardes ir pareigas: