Kibernetinio saugumo priežastys ir pasekmės. Rizikų vadovas ir saugumo priemonės

Seminaro tikslas: Suvokti kibernetinių incidentų grėsmes, žinoti IS pažeidžiamumų identifikavimą ir šalinimą bei apsaugos priemonių taikymą, kad gebėtume kontroliuoti saugumą ir sumažinti rizikas.

Remiantis LR ryšių reguliavimo tarnybos duomenimis, Lietuvoje per 2014 m. užfiksuota 36 136 kibernetinių incidentų. Lyginant su 2013 m. laikotarpiu, incidentų padaugėjo 43%.

2014-ais registuotos 165 paslaugos trikdymo atakos (angl. Denial of Service, DoS), kurių dalis susijusios su Valstybės kritinėmis infrastruktūromis. Palyginti su 2013 m. (130), tokių incidentų skaičius padidėjo 27 proc. Veikiant tokioje aplinkoje, verslo įmonės ir organizacijos neišvengiamai susiduria su kibernetinio saugumo grėsmėmis, o informacijos konfidencialumo praradimas ir atakos prieš informacines sistemas (IS) sukelia rimtas rizikas duomenų saugumui.

Seminaro aktualumas

1

Aiškinsimės interneto ir kibernetinio saugumo perspektyvas, saugumo problematiką bei reikšminius incidentus, jų poveikį ekonomikai. 

2

Nagrinėsime interneto architektūros ir protokolų saugumo spragas, tipines atakas. 

3

Gilinsimės į teisinį reglamentavimą Lietuvoje, ypatingą dėmesį skiriant efektyvių apsaugos priemonių pritaikymui praktikoje. 

 • Internetas ir kibernetinio saugumo perspektyva
  • Globalaus Interneto tinklo ekosistema; Prielaidos kibernetinėms atakoms atsirasti; Atakų motyvacijos; Ekonominis atakų poveikis ir žalos skaičiavimai; Kibernetinių atakų raida ir kaita
 • “Pasižymėję” reikšminiai incidentai ir jų analizė
  • Stuxnet virusas ir jo atmainos; Heartbleed pažeidžiamumas; Ariane 5 raketos sprogimas dėl programavimo klaidos; Spamhaus Cyberbunker DDoS; Kibernetinių incidentų statistika ir realaus laiko matavimai Lietuvoje; incidentų tipai, pavojų lygiai
 • Interneto protokolų apžvalga. Protokolų saugumo spragos
  • BGP; TCP; UDP; IPv6; DNS
 • Tipiniai atakų vektoriai ir Botnet tinklų analizė
  • Brute force; SQL injection; Cross Site Scripting; Man-in-the-midle; HTML5 atakos; Botnet formavimo principai; Botnet valdikliai; Botnet išnaudojimas galimybės atakoms; Botnet rinka ir kainos
 • Kriptografija ir elektroninio parašo galimybės
  • Simetrinė; Asimetrinė; Kripto raktų nulaužimo mitai; PKI; Sertifikatai
 • Saugumo priemonių taikymas
  • Autentifikacija, autorizacija, pagrindiniai protokolai (SSL); Ugniasienės ir atakų prevencijos sistemos (IDS/IPS); Tuneliavimo mechanizmai (VPN); Įvykių registravimas ir raportavimas
 • Kibernetinio saugumo teisinis reglamentavimas Lietuvoje
   • Galiojantys įstatymai susiję su saugumu; Kibernetinio saugumo įstatymas; Reikalavimai pagal sektorius (IPT, valstybinis, kritinės infrastruktūros); BK

  Sertifikacija

  2011 12 12 pagal Vidaus reikalų ministro 2011 m. gruodžio 12 d. įsakymą Nr. 1V-907 dėl Vidaus reikalų ministro 2010 m. balandžio 09 d. įsakymo Nr. IV-219 “Dėl valstybės tarnautojų kvalifikacijos tobulinimo įstaigų sąrašo tvirtinimo” papildymo VšĮ “Ekodiena” įtraukta į Valstybės tarnautojų  kvalifikacijos tobulinimo įstaigų sąrašą.

  Supremus.Lt yra VšĮ “Ekodiena” įsteigtas mokymų centras.

Ištraukos iš seminarų

Kam bus naudinga?

 • Visiems, kurie žengia koja kojon su naujausiomis technologijomis;
 • Norintiems, kad jų verslas/veikla būtų apsaugotas ir veiktų sklandžiai;
 • Visiems, kurių veikla susijusi su interneto kanalais.

Kam geriau neatvykti?

 • Tiems, kurie nežino kas yra internetas;
 • Visiems, kurie mano, kad vienintelis kibernetinis pavojus – Trojan virusas 🙂 ;
 • Manantiems, kad vienintelė įmonės dokumentų saugykla yra sandėliukas.

Seminaro Lektoriai

Dr. Rytis Rainys
Lietuvos Respublikos Ryšių reguliavimo tarnybos Tinklų ir informacijos saugumo departamento direktorius, Kazimiero Simonavičiaus universiteto docentas

Atsiliepimai apie mus

meske

Esame labai dėkingi “Supremus.Lt” kolektyvui už suorganizuotą vidinį seminarą kūrybinio ugdymo tema. Kolektyvas ne tik puikiai praleido laiką, bet ir įgavo praktinių žinių. Kolegos gavo puikią galimybę geriau pažinti vienas kitą, pamatyti iš kitos pusės ir geriau suprasti. Programa buvo labai gerai pritaikyta įmonės poreikiams.

Tadas Straševičius
CTO, Facemeeting.com
Simona

Dalyvavau Supremus mokymų centro organizuotame seminare “Metinis pokalbis: veiklos sėkmė ir efektyvumo skatinimas”. Seminaro lektorė puikiai savo darbą išmanantis žmogus, kuris sugeba “uždegti”diskusijas. Gavau daug naudingos ir svarbios informacijos, ypač patiko, kad buvo atsižvelgiama į kiekvieno dalyvio darbo pobūdį pritaikant jam situaciją. Praktinių ir teorinių žinių pateikimas buvo labai suderintas. Labai Jums AČIŪ!!!

Simona Ruželytė-Zubienė
Diana

Patys geriausi atsiliepimai po suorganizuoto vidinio seminaro apie konfliktų sprendimą komandoje. Ne tik išsiaiškinome kylančių nesusipratimų tarp kolegų priežastis, bet ir bendromis jėgomis susikūrėme „anti-konfliktinį“ modelį. Didelio pliuso susilaukė seminaro dalis, kurioje buvo filmuojamos situacijos ir peržiūros metu atliekama situacijų analizė. Buvo ir smagu, ir naudinga. Ačiū nuo visos mūsų komandos!

Diana Veiverienė
Direktorė, UAB „Tomarina“

Kainoraštis

Pavadinimas
Kibernetinio saugumo priežastys ir pasekmės. Rizikų vadovas ir saugumo priemonės 110 Eur

PVM netaikomas pagal Lietuvos Respublikos Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo 22 straipsnį.

Seminaro informacija

Data: grupė renkama, data derinama

Vieta: viešbučio “Green Vilnius hotel” konferencijų salė, Pilaitės pr. 20, Vilnius

Panašūs seminarai

  Tobulėk drauge! Registruokis su draugais/kolegomis ir kiekvienas gaukite po 10 eurų nuolaidą!

  Vardas:

  El.Paštas:

  Tel. nr.:

  Tekstas:

  Registracija

   El. Paštas:

   Vardas:

   Pavardė:

   Tel. nr.:

   Jei mokėtojas įmonė/įstaiga, duomenis papildomai užpildykite ir čia:

   Įmonė/Įstaiga:

   Įmonės kodas:

   PVM kodas:

   Registruojami dalyviai:
   Įrašykite žmonių, kuriuos registruojate vardus, pavardes ir pareigas: